SSL Sertifikalı Web Sitesinin Önemi ve Faydaları - Bykush Web | Her Sektöre Özel Web Tasarımı
İLK SİPARİŞİNİZE ÖZEL ANINDA 100 TL İNDİRİM!
Bykush Web | Her Sektöre Özel Web Tasarımı
Çağrı Merkezi
SSL Sertifikalı Web Sitesinin Önemi ve Faydaları
18 Eylül 2021
SSL Sertifikalı Web Sitesinin Önemi ve Faydaları
SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikası, bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve sitenizin adres çubuğunda yeşil renkte “Bağlantı Güvenli” uyarısını vermeyi sağlayan dijital sertifikadır.

SSL (Güvenli Yuva Katmanı) sertifikası, bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve sitenizin adres çubuğunda yeşil renkte “Bağlantı Güvenli” uyarısını vermeyi sağlayan dijital sertifikadır. Günümüzde birçok cihazda antivirüs programı olması ve arama motorlarında ssl sertifikası olmayan sitelere erişim sağlanamaması sebebiyle bu dijital sertifikanın önemini bir kat daha arttırmaktadır. Ziyaretçilerinizin sitenizde güvenli değil uyarısını görmesi düşüncelerini etkilemektedir. Bu uyarıyı gören ziyaretçileriniz sitenizde daha kısa zaman geçirmektedir ve bir süre sonra sitenizden çıkmaktadır. 

SSL sertifikası web sitenizin Google kalite puanını ve doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını etkilemektedir. Arama sonuçlarında rekabetin çok fazla olması göz önüne alındığında, sitenizin SSL sertifikası'nın olması kesinlikle önemlidir.

SSL sertifikaları, kurumsal ve e-ticaret web sitelerinde, anlık ödeme işlemlerinin gerçekleştiği web sitelerinde ve mail sistemlerinde olması gereken önemli bir unsurdur. SSL Sertifikası olan sitelerde şifreleme kullanıcı ve sunucu arasında yapılmaktadır. Bu sayede sayfalarınızda girilen banka şifreleri, üyelik şifreleriniz gibi önemli bilgilerinizin üçüncü kişiler tarafından ulaşılabilmesi engellenmektedir.

Ziyaretçilerinize Güvenli Bir Web Sitesi Sunun

Ssl'li (Güvenlik Sertifikalı) web sitesi kurmak sitenizin kalite puanını yükseltir, Arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarında rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayarak doğal aramalardan gelen trafiğinizi artırır. Böylece ziyaretçilerinize güvenli bir web sitesi sunabilirsiniz.

Yorum bırakın
Toplam Yorum Sayısı 0
Henüz yorum eklenmemiş
İşleminiz Sürüyor, Lütfen Bekleyiniz
Aynı Gün Kurulum
Siparişinizin Ardından Aynı Gün Kurulum
Teknik Destek
%100 Müşteri Memnuniyeti
Güvenli Ödeme
256 Bit SSL Şifreleme
Yüzlerce Tasarım
Sektörünüze Özel Yüzlerce Tasarım